Olimpiada Wiedzy Hotelarskiej

Aktualności

5 kwietnia 2023Etap centralny – zadania praktyczne

Informujemy, iż tegoroczną scenkę w recepcji oraz obsługę gościa w restauracji lokujemy w Rezydencji Sowa.

Jednakże informacje szczegółowe (co do stawek i innych kwestii) otrzymają Państwo dnia 12 kwietnia, po napisaniu części teoretycznej.

https://www.rezydencjasowa.pl/

UWAGA! Część praktyczna odbywać się będzie w Rezydencji Sowa, wejście uczestników, którzy zakwalifikowali się do etapu praktycznego WYŁĄCZNIE przez RESTAURACJĘ SOWA ul. Mostowa 4, windą na II piętro – Sala Cynamonowa.

Szczegóły
4 kwietnia 2023I Edycja Międzynarodowej Konferencji: Turystyka Odpowiedzialna

Niezmiernie miło nam poinformować Państwa, że na 14.04.2023 roku zaplanowaliśmy Pierwszą Edycję Międzynarodowej Konferencji Turystycznej: Turystyka Odpowiedzialna. W konferencji weźmie udział aż 25 prelegentów z takich krajów jak Polska, Kazachstan, Ukraina, Indie, Tajlandia, Indonezja, Gruzja, Filipiny, Malezja, Szwecja, Armenia.

Szczegóły
28 marca 2023Informacje o etapie centralnym

Drodzy Uczestnicy, 

Już niebawem widzimy się podczas finału XIV edycji Olimpiady Wiedzy Hotelarskiej. Etap centralny składa się z części pisemnej i zawodów praktycznych w Rezydencji Sowa. 

Kilka kwestii technicznych celem wyjaśnienia: 

  1. Część pisemna obejmuje rozwiązanie testu umieszczonego na platformie ckpis.byd.pl, który składa się 60 zadań testowych sprawdzających wiedzę z zagadnień związanych z hotelarstwem we wskazanej literaturze danej edycji olimpiady, w tym 30% z tematyki wiodącej (turystyka odpowiedzialna); 
  2. W teście na poziomie centralnym mogą być pytania jednokrotnego i wielokrotnego wyboru (to odróżnia go od testu na poziomie okręgowym, gdzie były tylko pytania jednokrotnego wyboru); jaki jest rodzaj pytania poznacie po znacznikach obok odpowiedzi bez żadnego kłopotu; 
  3. Do testu finałowego obowiązuje taki sam login i hasło jak przy teście okręgowym; 
  4. Przygotowanie laptopów jest po Naszej stronie – zapiszcie proszę sobie tylko login i hasło; 
  5. Pytania wyświetlają się po 15 sztuk na stronę, czyli łącznie na 4 stronach, ustawione jest tak, że przez te 45 minut uczestnicy mogą się wracać do początku pytań i zmieniać/uzupełniać odpowiedzi;
  6. Do części praktycznej Olimpiady Wiedzy Hotelarskiej zostaje zakwalifikowanych 15 uczestników z najwyższą ilością punktów uzyskanych w teście, którzy będą rywalizować o pierwsze miejsce.
  7. W zadaniach praktycznych oceniana jest obecność identyfikatora – proszę zatem pamiętać o przygotowaniu go – wedle fantazji uczestników. 
Szczegóły
Kursy i szkolenia
Uniwersytet Trzeciego Wieku
Centrum Projektów Edukacyjnych
Studia podyplomowe
MBA
Studia I i II stopnia