Olimpiada Wiedzy Hotelarskiej

Aktualności

4 stycznia 2023Komunikat nr 1

Szanowni Państwo, 

Przedstawiamy wyniki etapu okręgowego. Dzisiaj skontaktujemy się z całą 34ką, od jutra będziemy wysyłać informacje o punktach do pozostałych hotelarzy biorących udział w dzisiejszych zmaganiach.

Dziękujemy za dzisiaj!

/userfiles/files/OWH%20olimpiada%20okreg34.pdf

Szczegóły
3 stycznia 2023Etap okręgowy

Szanowni Państwo,

W imieniu Komitetów Okręgowych prosimy – oczywiście jeśli to możliwe z uwagi na kwestie komunikacyjne/dojazdowe – o stawienie się w szkole o 30-40 min. przed godziną rozpoczęcia etapu okręgowego, aby na spokojnie zarejestrować się i podłączyć laptopy (prośba zwłaszcza do uczestników Okręgów, którzy przywożą własne laptopy).

Szczegóły
3 stycznia 2023Etap okręgowy - kolejny komunikat

Jutro 4 stycznia 2023 r. w 3 turach (10:00, 11:30, 13:00) odbędzie się etap okręgowy Olimpiady Wiedzy Hotelarskiej w 12 miastach w Polsce. Informacje o godzinach, sposobie pisania testu (czy uczniowie muszą zabrać laptopy czy test w pracowni komputerowej w Szkole Okręgowej) oraz loginach i hasłach do platformy https://ckpis.byd.pl zostały już rozesłane e-mailowo.

Kilka kwestii technicznych celem wyjaśnienia:

  1. Pytania wyświetlają się po 15 sztuk na stronę, czyli łącznie na 4 stronach, ustawione jest tak, że przez te 45 minut uczestnicy mogą się wracać do początku pytań i zmieniać/uzupełniać odpowiedzi;
  2. Jest zapas 5 minut, tzn. testy są otwarte 10:00-10:50, 11:30-12:20, 13:00-13:50, daje to taką możliwość, że jeśli uczestnik się spóźni z włączeniem testu z 1-2 minutę (do max. 5 minut) to nadal będzie miał na wykonanie testu 45 minut, czyli przykładowo: uczeń zacznie o 10:01 i będzie mógł skończyć o 10:46. Reasumując i uspokajając - jest zapas max. do 5 minut spóźnienia rozpoczęcia testu;
  3. Możliwość wykonania podejścia testu jest ustawiona na 45 minut, więc mimo tego zapasu 5 minut na rozpoczęcie to test dla danego uczestnika i tak zakończy się równo 45 minut od rozpoczęcia lub szybciej, jeżeli ktoś stwierdzi, że już wszystko zaznaczył i kliknie "Zapisz Podejście" a następnie "Zatwierdź wszystkie i zakończ".  Potem już nic nie będzie można kliknąć, uczestnik będzie widział tylko jaki wynik punktowy uzyskał.

Co do samej weryfikacji zwycięzców jutro po wszystkich turach, czyli 14:00-14:30 na stronie Olimpiady pojawi się lista Szkół, z których pochodzi finałowa 30stka. Uczniowie, którzy dostali się do etapu centralnego oraz ich opiekunowie dostaną od Nas bezpośrednią informację tego samego dnia.

W drugiej kolejności będziemy informować każdego z opiekunów o miejscu i liczbie punktów, jakie uzyskali uczniowie, których przygotowywał do etapu okręgowego OWH.

Szczegóły
Kursy i szkolenia
Uniwersytet Trzeciego Wieku
Centrum Projektów Edukacyjnych
Studia podyplomowe
MBA
Studia I i II stopnia