Olimpiada Wiedzy Hotelarskiej

Aktualności

13 kwietnia 2023XIV Edycja OWH - Dzień Pierwszy Etapu Centralnego - fotorelacja

Dzień Pierwszy upłynął uczestnikom na zmaganiach w ramach części pisemnej etapu centralnego w Auli Major WSG w godzinach 10:15-11:00. Dla nauczycieli przewidzieliśmy w tym czasie zwiedzanie kampusu Wyższej Szkoły Gospodarki. Prace Komisji Konkursowej trwały niespełna trzy godziny, po czym wszyscy udaliśmy się na obiad do restauracji w Focus Hotel Premium pod Orłem przy ulicy Gdańskiej.

Następnie w Sali Malinowej w Focus Hotel Premium Pod Orłem nastąpiło ogłoszenie wyników części pisemnej wyłaniających uczestników zakwalifikowanych do części praktycznej. Nie zabrakło wspaniałego bufetu kawowego, później odbyła się prelekcja kustosza Muzeum Okręgowego im. Leona Wyczółkowskiego w Bydgoszczy Pani Anny Kornelii Jędrzejewskiej pt. Smaki Bydgoszczy. Na zakończenie dnia przewidziano zwiedzanie dwóch hoteli - Focus Hotel Premium Pod Orłem oraz Focus Hotel Premium Bydgoszcz.

Do zobaczenia w dniu jutrzejszym.

Szczegóły
12 kwietnia 2023Test finałowy - wyniki

Szanowni Państwo

poniżej publikujemy wyniki z testu finałowego (cześć teoretyczna) uzyskane przez uczestników etapu centralnego.

Do części praktycznej etapu centralnego zostało zakwalifikowanych 15 uczestników, którzy z testu uzyskali co najmniej 36 punktów.

Wszystkim bardzo gratulujemy!

Szczegóły
11 kwietnia 2023Zadania praktyczne

CZĘŚĆ PRAKTYCZNA

Zadanie praktyczne z obsługi gościa hotelowego w recepcji w wybranym języku. Scenka rodzajowa max. 10 min.

Zadanie polega na przeprowadzeniu rozmowy symulującej autentyczne sytuacje zdarzające się w recepcji hotelowej, umożliwiającej porozumienie się przez dwie osoby A i B (A-recepcjonistę i B - gościa hotelowego – eksperta językowego/aktora).

To zadanie praktyczne  odbywa się  w parze z ekspertem językowym – gościem hotelowym.

Każdy z uczestników musi wypowiadać się płynnie, poprawnie gramatycznie i fonetycznie, używać odpowiednich form grzecznościowych oraz wykazać się znajomością języka branżowego. Ocenie podlegać będzie również precyzja wypowiedzi.

Szczegóły
Kursy i szkolenia
Uniwersytet Trzeciego Wieku
Centrum Projektów Edukacyjnych
Studia podyplomowe
MBA
Studia I i II stopnia